You are currently viewing Działamy jako wolontariusze

Działamy jako wolontariusze

Wolontariusze działający przy Szkolnym Kole Caritas odwiedzają dwie sympatyczne panie w ich domach, w ramach realizacji innowacji pedagogicznej. Pani Ewa ma 92 lata i z uwagi na stan zdrowia rzadko opuszcza swoje mieszkanie. Pogody ducha naszej podopiecznej absolutnie nie brakuje. Jej życiowy optymizm udziela się nam wszystkim. Pani Basia mieszka na Jeżycach, również sama nie wychodzi z domu.

Niedawno wybraliśmy się wspólnie na spacer, po drodze wstąpiliśmy na herbatkę i ciastko do kawiarni. 26 listopada spotkała nas wielka niespodzianka, mogliśmy gościć w naszej szkole Panią Ewę w towarzystwie córki. Były rozmowy przy herbatce i smakołykach, wojenne opowieści o mężu Antonim Czarkowskim, jednym z Robinsonów Warszawskich. Cudowne chwile w gronie przedstawicieli trzech pokoleń.

Udostępnij ten wpis na: