You are currently viewing Klub majsterkowicza

Klub majsterkowicza

Konstruowanie i majsterkowanie to sposób na przyjemne i ciekawe spędzenie czasu wolnego. Taki też cel przyświeca „Klubowi Majsterkowicza” działającemu od kilku lat w naszej szkole. Ma za zadanie rozwijać u uczniów wyobraźnię przestrzenną, kreatywność, fantazję, zdolność do rozumowania przyczynowo-skutkowego, a także wyrabia takie cechy jak: spostrzegawczość, dokładność, rzetelność, samodzielność, zręczność i zaradność, które są niezbędne w życiu każdego człowieka.

Działalność tego typu przygotowuje również uczniów do lepszego radzenia sobie w różnych sytuacjach życiowych. W miłej atmosferze tworzymy różnego rodzaju prace konstrukcyjno-techniczne takie jak: meble ogrodowe, karmniki i budki lęgowe dla ptaków, kwietniki oraz półki do pokoju. Sprawdzamy co kryje wnętrze komputera, telewizora, naprawiamy rowery, jak również i drobne usterki na terenie naszej szkoły. Uprawniamy też modelarstwo.

Wszystkie te działania stymulują rozwój uczniów, rozwijają sprawność oraz mają ogromny walor uspokajający.

Na zajęciach uczniowie mają również szansę zaprezentować wykonane przez siebie wyroby, a także mają możliwość poszerzenia wiadomości i doskonalenia swoich umiejętności.

Wykonane prace znajdują się na terenie naszej szkoły, ogrodzie sensorycznym oraz innych zaprzyjaźnionych placówkach oświatowych.

Galeria zdjęć

Udostępnij ten wpis na: