You are currently viewing Międzyszkolny Konkurs Plastycznego „Kokarda Narodowa”

Międzyszkolny Konkurs Plastycznego „Kokarda Narodowa”

8 listopada 2019 roku w Zespole Szkół Specjalnych w Ostrowie Wielkopolskim nasi uczniowie Patrycja Nogaj, Damian Bartosz wraz z nauczycielem plastyki wzięli udział w uroczystym rozstrzygnięciu Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Kokarda Narodowa”, połączonym z apelem z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

W konkursie wzięły udział szkoły specjalne z województwa wielkopolskiego (Kalisz, Ostrów Wlkp., Środa Wlkp., Konarzew, Pleszew, Poznań). Oceniano: oryginalność, świeżość spojrzenia, kompozycję, zastosowaną technikę. Do organizatora wpłynęło ponad 200 prac, które zostały podzielone na IV kategorie wiekowe. Z naszej szkoły:

Miejsce I zajęła Patrycja Nogaj – uczennica klasy VIII SPS

Miejsce II – Damian Bartosz z kl. III c PP

Wyróżnienie – Natalia Kalinowska z kl. III a PP

Opiekę artystyczną nad wykonywaniem przez uczniów prac plastycznych sprawowała mgr Hanna Stasiak.

Uroczystość uświetniły występy uczniów. Po części oficjalnej i przyznaniu nagród wszyscy uczestnicy udali się na poczęstunek, a o godz. 11:11 wspólnie został odśpiewany Hymn Narodowy.
Z Ostrowa wracaliśmy pełni wrażeń z uśmiechem na ustach. Było to kolejne doświadczenie, integracja i dobra zabawa. Nasi zwycięzcy cieszyli się z uzyskanych efektów swojej pracy.

Galeria zdjęć

Udostępnij ten wpis na: