You are currently viewing Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej na Sztucznej Nawierzchni

Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej na Sztucznej Nawierzchni

• Post category:Osiągnięcia

W dniu 17.10.2018 (środa) odbył się w naszej szkole kolejny coroczny Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej na Sztucznej Nawierzchni.

• Zespół Szkół Specjalnych z Szamotuł

Zawody zostały przeprowadzone w dwóch etapach.
Pierwszym etapem była rywalizacja w grupach eliminacyjnych. Były dwie takie grupy – jedna cztero zespołowa, a druga grupa trzy zespołowa.
Grupę pierwszą tworzyły następujące zespoły: ZSS ze Stęszewa, ZSZ nr 2 z Poznania, pierwsza reprezentacja naszej szkoły oraz druga reprezentacja naszej szkoły.
Grupa druga składała się z pozostałych zespołów uczestniczących w Turnieju.

Drugi etap Turnieju to faza finałowa.
W trakcie jej trwania najpierw ustalono, który zespół zdobył siódme miejsce w zawodach (była to druga reprezentacja naszej szkoły tworzona przede wszystkim przez uczniów szkoły podstawowej).
Następnie rozegrano trzy mecze finałowe.
Pierwszy z tych pojedynków to mecz o piąte miejsce (między uczniami z Mosiny i Stęszewa).
Wynik został ustalony dopiero po rzutach karnych. Wygrali chłopcy z Mosiny.

W drugim starciu (był to mecz o III miejsce w Turnieju) brały udział: pierwsza reprezentacja ZSS nr 101 w Poznaniu i drużyna z Szamotuł. W tym pojedynku lepszym zespołem okazała się ekipa z naszej szkoły. Szamotuły pokonaliśmy z zdecydowaną przewagą 4:0.
Ostatnim pojedynkiem tegorocznego Turnieju był mecz między ZSS nr 2 z Poznania a ZSS z Wrześni. W wyniku tego starcia poznaliśmy najlepszego uczestnika tegorocznej imprezy – został nim Zespół Szkół Zawodowych nr 2 z Poznania.

Na koniec Turnieju każda uczestnicząca drużyna otrzymała dyplom potwierdzający zajęte miejsce w Turnieju.

Poza tym trzy najlepsze ekipy nagrodzono pucharami (największy puchar dla zwycięzcy).

Najlepszym zawodnikiem Turnieju został wybrany Dawid Szczepankiewicz (absolwent naszej szkoły, a w tym roku członek reprezentacji ZSZ nr 2 z Poznania).

Podobnie jak w poprzednich latach Turniej przebiegał w przyjacielskiej atmosferze, w duchu poszanowania zasad fair – play i przy kulturalnym dopingu zgromadzonej publiczności.
Dodatkowym walorem tegorocznych zawodów była piękna pogoda. Zawodnicy rywalizowali przy bezchmurnym niebie i bezwietrznej aurze.