You are currently viewing Reagujemy na potrzeby naszych uczniów

Reagujemy na potrzeby naszych uczniów

Każdego roku szkolnego przyjmujemy nowych uczniów. Wsłuchujemy się w ich potrzeby. Bacznie obserwujemy i staramy się zapewnić je wszystkie. Zauważamy coraz większy problem z przetwarzaniem słuchowym członków społeczności szkolnej. Świat otaczający jest zbyt głośny. W związku z tym od dwóch dni panowie elektrycy montują nowy system dzwonków. Jutro nastąpią testy. Będzie ciszej i mniej „zaskakująco”. Zachęcamy uczniów do spokojnej rozmowy oraz dbamy by hałas już nas nie otaczał.

Warto tutaj również wspomnieć, że coraz więcej sklepów wprowadza „ciche godziny”. Osoby nadwrażliwe sensorycznie mogą zrobić zakupy w bardziej przyjaznych warunkach. Światło zostaje przygaszone, muzyka wyłączona, rozpylane zapachy zablokowane, ekrany wyłączone. Co więcej powstają „strefy do wyciszenia się”. Pracownicy są przeszkoleni w związku nietypowymi zachowaniami potencjalnych klientów.

Bardzo cieszymy się, że rośnie świadomość społeczeństwa na temat niepełnosprawności oraz objawów zachowań nietypowych.

Udostępnij ten wpis na: