You are currently viewing Uchylamy rąbka tajemnicy…

Uchylamy rąbka tajemnicy…

  • Post category:Aktualności

Z ostatniej chwili! Zobacz tutaj…

Od marzeń do realizacji. Kroczek po kroczku… W naszej szkole od wielu lat funkcjonuje Sala Doświadczania Świata. Miejsce, w którym odbywa się terapia uczniów, ale także jest czas na odpoczynek po ciężkiej, codziennej pracy. Niestety po wielu zalaniach, zmianie przepisów BHP i najzwyklejszemu zużyciu sprzętów, trzeba było podjąć decyzję o zmianie. Na pierwszym piętrze budynku znajdowało się pomieszczenie gospodarcze. Zostało poddane generalnemu remontowi oraz przystosowane do nowej Sali Doświadczania Świata. Jest piękną i funkcjonalną gotową bazą na cały sprzęt potrzebny do realizacji terapii przez urządzenia stymulujące rozwój zmysłów. Kolejnym krokiem jest udział w biegu NIEBIESKA FALA. Wszystkie pozyskane środki finansowe zostaną przeznaczone na zakup potrzebnych sprzętów. Im więcej osób się zaangażuje, tym środki finansowe pozwolą na zakup większej ilości wyposażenia. Tak by forma poznawania otaczającej rzeczywistości, składała się z dźwięków, zapachów, faktur i kolorów, czyli poznawania wielozmysłowego. 

Co robimy by Wam podziękować za zaangażowanie?

Uczniowie pod kontrolą nauczycieli przygotowali mydełka. Pięknie pachnące oraz do piany morskiej i niebieskiej fali nawiązujące.

Dwa pełne miesiące pracy na wytwarzaniu przedmiotów dekoracyjnych i pamiątkarskich przeznaczyli na wykonanie nie tylko można powiedzieć pucharów, ale DZIEŁ SZTUKI. Warto szlifować kondycję, by je otrzymać. Wygląd ich jest na ten moment owiany tajemnicą. Kiedy zapisze się na bieg 600 osób, wszystko zostanie ujawnione.

Przygotowaliśmy także ulotkę propagującą rzetelną wiedzę na temat autyzmu. Znajdziecie w niej słów kilka od naszych uczniów, dla których w szczególności biegniemy.

BĄDŹCIE Z NAMI 29 marca 2020!

Galeria zdjęć

Z ostatniej chwili...
Zdradzamy kolejną niespodziankę!

Udostępnij ten wpis na: