Informacja dla Uczniów i Rodziców

Informacja dla Uczniów i Rodziców

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Opiekunowi, Nauczyciele!

Sytuacja w której się wszyscy znaleźliśmy wymaga od nas pełnej mobilizacji i współpracy.

20 marca 2020 roku Minister Edukacji Narodowej p. Dariusz Piontkowski wydał  ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Tekst pod linkiem:

https://www.infor.pl/akt-prawny/DZU.2020.058.0000493,metryka,rozporzadzenie-ministra-edukacji-narodowej-w-sprawie-szczegolnych-rozwiazan-w-okresie-czasowego-ograniczenia-funkcjonowania-jednostek-systemu-oswiaty-w-zwiazku-z-zapobieganiem-przeciwdzialaniem-i-zwal.html

Przepisy te umożliwiają prowadzenie kształcenia na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Zostały określone zasady prowadzenia nauczania na odległość, możliwość oceniania i klasyfikowania uczniów. Nowe przepisy będą obowiązywały od 25 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r.

Bliższe informacje znajdują się po linkiem:

https://www.gov.pl/web/edukacja/ksztalcenie-na-odleglosc–nowe-regulacje-prawne

Od 13 marca 2020 roku nauczyciele naszej szkoły przesyłają dla Państwa dzieci informacje i zadania przez w specjalnie na tę okoliczność przygotowaną bezpłatną platformę, opartą o szkolny „Dysk Google”.

Na moją prośbę kontaktują się również z Uczniami oraz Państwem przez różne komunikatory i zwyczajny telefon 😊

Widzę, że dzieci i młodzież wykonują rzetelnie proponowane zadania przez co pracują nad swoim rozwojem oraz kompetencjami. Pięknie Państwu dziękuję za tak ogromne zaangażowanie. Tylko razem jesteśmy w stanie poradzić sobie z tym trudnym zadaniem, jak nauka na odległość. Prawda jest taka, że musimy się wszyscy tego nauczyć. Mamy wiele obaw, ale też ogromne chęci do działania. Staramy się nadal uwzględniać potrzeby i możliwości naszych uczniów.

Jako dyrektor szkoły proszę o informację jeżeli nasze działania nie są skuteczne. Tylko w takiej relacji będziemy mogli naprawiać swoje błędy czy usprawnić jeszcze bardziej nasze działania.

Chętnie służę pomocą oraz wsparciem. Zawsze nasi Uczniowie i ich Rodziny były dla nas ważne.

Życzę jak najmniej problemów i wzajemnej życzliwości ludzkiej. Każdą ważną informację będę Państwu nadal przekazywać przez stronę internetową szkoły pod adresem www.zss101.pl oraz na szkolnym profilu FB.

Z wyrazami szacunku
Agnieszka Olszewska – dyrektor szkoły

Zarządzenie Dyrektora Szkoły nr 1/2020 z dnia 24 marca
w sprawie nauczania na odległość.

Udostępnij ten wpis na: