You are currently viewing Nie ustajemy w pomaganiu – realizacja innowacji pedagogicznej

Nie ustajemy w pomaganiu – realizacja innowacji pedagogicznej

Wolontariusze z naszej szkoły systematycznie odwiedzają Panią Basię i Panią Ewę w ich domach (w ramach realizacji innowacji pedagogicznej).

Wizyty są bardzo oczekiwane zarówno przez panie podopieczne jak i młodzież. To spotkania niezwykłe, pełne serdeczności i wzajemnej sympatii. Pani Basia z Jeżyc cieszy się z każdej chwili spędzonej z wolontariuszami. Sama też chętnie opowiada ciekawe historie ze swojego życia.

U Pani Ewy nie można się nudzić, podczas ostatnich odwiedzin powiało już wiosną, wspólnie przesadzaliśmy kwiaty. Ponieważ był właśnie Tłusty Czwartek było też smacznie i radośnie. To naprawdę cudowny dom, pełen tajemnic oraz wspomnień pięknie opowiadanych przez Panią Ewę.

Wolontariusze pamiętają również o Pani Ani, która przed feriami przyjechała do szkoły w odwiedziny. Przy herbatce i słodkim poczęstunku rozmowom nie było końca. Pani Ania wybiera się na operację nerwu twarzowego do Warszawy, miłe słowa i pozdrowienia przekazywane przez młodzież telefonicznie są dla niej bardzo ważne.

Planów i pomysłów młodym wolontariuszom nie brakuje, z niecierpliwością oczekują wiosny. Wtedy wybiorą się z naszymi paniami na spacer lub do kawiarni…

Listy od pani Ewy zawsze wzbudzają nostalgię oraz zainteresowanie w sekretariacie szkoły. W dzisiejszych czasach ludzie nie piszą już listów i nie używają papeterii. A to wielka szkoda.

Galeria zdjęć

Udostępnij ten wpis na: