You are currently viewing Odnawialnia, czyli nowe życie starych rzeczy

Odnawialnia, czyli nowe życie starych rzeczy

  • Post category:Innowacje

Innowacja zakłada realizację działań twórczych w szkole, poza szkołą, na terenie warsztatów, zakładów rzemieślniczych.
Realizowana jest przez jej autorkę poprzez organizację dla uczniów klas I i III d Szkoły Przysposabiającej do Pracy:

  • zajęć edukacyjnych w obszarze wytwarzania przedmiotów dekoracyjnych i pamiątkarskich o charakterze odnawiania i wytwarzania przedmiotów z rzeczy zniszczonych lub nadawania im innego, użytkowego charakteru;
  • wykorzystanie odpadów środowiska naturalnego (słoiki, plastikowe wiaderka, kartony po butach, zniszczona odzież, pojemniki spożywcze, stare walizki, taborety itp.) do produkcji przedmiotów dekoracyjnych i pamiątkarskich;
  • spotkań z instruktorami i rzemieślnikami; warsztatów twórczych;
  • stałych, programowo opracowanych warsztatów design w zakresie renowacji mebli w Folwarku Edwardowo.

Warsztaty poświęcone będą pracy z drewnem – podczas warsztatów zajmiemy się odnowieniem i stylizacją elementów drewnianych oraz tapicerowanych. Wraz z fachowcami, podpowiemy uczniom, jak tchnąć nowe życie w stare meble, uratować je od zniszczenia lub nadać im zupełnie inny charakter. Warsztaty obejmować będą zarówno część teoretyczną, jak i praktyczną. Uczestnicy poznają techniki renowacji drewna – demontażu, usuwania starych powłok, wzmocnienia konstrukcji, wypełniania ubytków, wybarwienia i nakładania nowych warstw – a w efekcie końcowym, samodzielnie odnowią wybrany mebel.

Autor: mgr Maria Gawron

Udostępnij ten wpis na: