You are currently viewing Projekcja filmu „Komunia” i spotkanie z Anną Janiak

Projekcja filmu „Komunia” i spotkanie z Anną Janiak

  • Post category:Aktualności

W ramach działań Klubu Rodzica bardzo zachęcam do udziału w projekcji filmu „Komunia” i spotkaniu z Anną Janiak – specjalistką w dziedzinie pomocy osobom ze spektrum autyzmu.

Miejsce: Barak Kultury, aleje Marcinkowskiego 21, Poznań

Kiedy: 25 października, piątek godz. 18:00

Proszę o zgłoszenia telefoniczne, ilość wejściówek ograniczona, Maria Gawron 503 124 407.

Są takie filmy, które na bardzo długo zapadają w pamięć. Tak jest właśnie z „Komunią” w reżyserii Anny Zameckiej. Dokument opowiada historię czternastoletniej dziewczyny, która przez niesprzyjające okoliczności życiowe zmuszona została, by szybciej dojrzeć, stając się „dorosłym dzieckiem”. Po rozstaniu rodziców musiała zaopiekować się autystycznym bratem i niezbyt dobrze radzącym sobie w życiu ojcem. Zbliżająca się pierwsza komunia brata może, według głównej bohaterki, stać się pretekstem do powrotu ich mamy do domu i odbudowania rozbitej rodziny.

Na uwagę zasługuje spotkanie ze specjalistką w dziedzinie pomocy osobom ze spektrum autyzmu, Anną Janiak, które odbędzie się po projekcji filmu „Komunia”. Anna Janiak jest m.in. prezeską Fundacji na Rzecz Integracji Osób Niepełnosprawnych i Autystycznych FIONA. Prowadzi także Spółdzielnię Socjalną Furia. Od wielu lat również w innych formach pracuje z osobami ze spektrum autyzmu. Spotkanie będzie nawiązywać do kilku głównych wątków filmu „Komunia” – fragmentu życia autystycznego bohatera, jego funkcjonowania w świecie oraz postaw, poglądów i zachowań siostry bohatera filmu, która musiała dorosnąć szybciej niż jej rówieśnicy.

Udostępnij ten wpis na: